Bestilling af broåbning

Bestilling af broåbning sker ved henvendelse til en af brovagterne. Broerne kan åbnes i perioden fra 1. april til 1. november som følger:
  • Hverdage fra solopgang til kl. 7.00
  • Hverdage fra kl. 9.00 til 15.00
  • Hverdage fra kl. 17.00 til solnedgang
  • Lørdage, søn- og helligdage fra solopgang til solnedgang


P: Brovagt certificeret til Proviantbroen, F: Brovagt certificeret til Frederiksholmbroen
P+F Patrick Howard 3257 0267 patrick.howard@mail.tele.dk
P+F Poul Vagn Jensen 2863 3613 bpjensen.holmen@gmail.com
F Preben Thorup 2147 9970 f-thorup@mail.dk
P+F Per Barfoed 3543 5516 per@barfoed.dk
P+F Erik Christiansen 3257 0314 (ingen e-mail)
P+F Rasmus Vistisen 4244 1737 vistisen@creability.dk
P+F Benedikte Milbo 2728 1710 benedikte@creability.dk
F Jørgen Blomqvist 21653548 jorgen.savy.blomqvist@gmail.com
F Kirstine Andersen 2165 3548 ka@kompashuset.dk
F Anne-Birgitte Mullins 2712 4965 annebirgitte.mullins@gmail.com
F Michael Finbarr Mullins 2921 9764 finbarr30@gmail.com
F Thomas Møgelmose 2140 0289 t.moegelmose@gmail.com
P+F Jørgen Hilm 4095 0911 rwthalvtolv@hotmail.com
F Margareta Hilm
P+F Bodil Thestrup Jensen 2640 8725
P+F Arne Septimius 40312120
F Flemming Høybye 3254 1297 ellenflemming@webspeed.dk
F Gülsen Fidan Schultz 2637 9782
F Steen Birk Nielsen 6133 3199 steenbirk@live.dk
P Mikael Fock 41931120 mfo64@helsingor.dk
P Anders Simonsen simonsen@eye.dk
P Christian Vester Pedersen 26 80 77 55 cvesterp@hotmail.com
P+F Peter Schultz 6065 5367 vilschultz@gmail.com
P Niels Brock
P Patrick Steptoe
P Christian Vester Pedersen